FAQ

 • Czy pobieracie dodatkowe opłaty za dojazd?

  Za dojazd do miejscowości położonych na terenie województwa dolnośląkiego i opolskiego nie pobieramy dodatkowych opłat. Jeśli natomiast  organizują Państwo ślub gdzie indziej, proszę napisać gdzie i na kiedy planowany jest ślub, a my sporządzimy wycenę dojazdu.

 • Dlaczego filmujecie aparatami dSLR?

  Zdecydowaliśmy się na to nietypowe rozwiąznaie ze względu na możliwości jakie oferują lustrzanki. Oto kilka z nich:

  • Szeroka gama obiektywów fotograficznych otwiera nowe możliwości wyrazu oraz znacznie uatrakcyjnia materiał.
  • Zastosowanie „jasnych” obiektywów dużo częściej pozwala nam zrezygnować z dodatkowego oświetlenia, stając się przez to bardziej niewidocznym dla Pary Młodej i ich gości.
  • Dzięki dużym matrycom w aparatach dSLR uzyskujemy małą głębię ostrości, gdzie ostry pierwszy plan, wyraźnie odcina się od miękko rozmytego tła przez co materiał nabiera prawdziwie filmowy charakter.
  • Nagrywany materiał jest w najlepszej jakości oferowany przez standard High-definition (FullHD 1080p)

   

 • Jak dokonać rezerwacji terminu?

  Po ówczesny potwierdzeniu dostępności terminu, umawiamy się na spotkanie, na którym podpisujemy umowę. Dopiero po podpisaniu umowy termin zostaje zarezerwowany. W wyjątkowych sytuacjach wszystkie formalności możemy załatwić przez internet.

 • Jaki jest koszt reportażu ślubnego?

  Koszt wykonania reportażu ślubnego jest uzależniony od wybranego pakietu, miejsca oraz daty planowanego ślubu, rodzaju wybranych dodatków itp. Jeśli znają już Państwo te szczegóły, zachęcamy do skorzystania z formularza na stronie Kontakt. Cennik wyślemy najpóźniej w ciągu 24h.

 • Jaki jest czas oczekiwania na gotowy reportaż?

  Montaż Państwa filmu wymaga czasu. Odpowiedni dobór scen, muzyki, kadrów, dodanie efektów wymaga pracy kreacyjnej – chcemy aby każdy film był „szyty na miare”, stąd też czas oczekiwania na wszystkie zamówione materiały wynosi do 3 miesięcy. Natomiast realny czas oczekiwania na film wynosi ok. 6-8 tygodni.

 • Co w praktyce oznacza dodatkowa rejestracja dźwięku?

  Ze wzgędu na bardzo trudne warunki akustyczne w kościele dzwięk zarejestrowany mikrofonem zamontowanym na kamerze jest często nie do przyjęcia. Niezbędne okazuje się stosowanie dodatkowych systemów rejestracji dzwięku. Dzięki dodatkowym mikrofonom zarówno słowa przysięgi małżeńskiej, śpiew chóru czy utwory grane przez kwartet smyczkowy będą doskonale słyszalne.
  Na sali natomiast operator kamery często zmienia pozycję względem nagłośnienia, przez co zmienia się również poziom głośności nagrywanego dźwięku. Zastosowanie dodatkowego rejestratora dźwięku pozwala wyeliminować ten efekt.

 • Czy mamy wpływ na projekt fotoksięgi?

  Projekt wykonuje grafik. Istnieje możliwość przekazania uwag przed rozpoczęciem prac, dzięki temu projekt może wyglądać całkowicie według Państwa wizji. Następnie otrzymują Państwo mailem projekt fotoksiążki do weryfikacji i dopiero po otrzymaniu Waszej akceptacji, projekt przekazywany jest do druku.


 

Brakuje opowiedzi na Państwa pytanie? Zapraszamy do skorzystania  z formularza poniżej.